به Content اصلی بروید.

کرمان

Go Search
کرمان
امور بانوان
امور جوانان
مکانیک خاک
نظارت فنی
امور قراردادها
  

به پرتال اداره کل نوسازی مدارس کرمان خوش آمدید

 گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان کرمان

 

گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان کرمان

در این جلسه که با حضور جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش و مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و با دستور کار ارائه گزارش مجامع شهرستان ها، هماهنگی و برنامه ریزی جهت برگزاری مطلوب جشنواره خیرین مدرسه ساز استان برگزار گردید مشکلات و موانع خیرین در راه مقدس مدرسه سازی بررسی و راهکارهای مناسب از جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش و مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ارائه شد. تلاش بر ادامه و پیگیری امر مقدس مدرسه سازی همگام با کار تشکیلاتی، جذب خیرین توانمند داخل و خارج از استانی، برگزاری هرچه با شکوه تر جشنواره خیرین مدرسه ساز و ارائه راهکار برای مشارکت هرچه بهتر مردم در امر مقدس مدرسه سازی از جمله محورهای مورد تاکید از سوی مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان کرمان بود. همچنین در این جلسه آقای نوری به عنوان مدیرعامل مجمع خیرین استان کرمان انتخاب گردید.

 

 جلسه مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان با حضور همکاران نوسازی مدارس

جلسه مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان با حضور همکاران نوسازی مدارس

درتاریخ06/12/92جلسه ای باحضورمسئول ستادبانوان خیرمدرسه ساز خانم مهندس مهدیه نکوئی وبانوان شاغل در نوسازی مدارس استان کرمان برگزار شد. دراین جلسه خانم مهندس نکوئی مسئول بانوان خیرمدرسه ساز ضمن تاکید براهمیت مدرسه سازی درمورد دلایل شتاب درکارخیراحادیثی را نقل کردند ونیزعواملی که موجب ازدست رفتن فرصت درکارخیر میشود را بیان نمودند ازجمله :فقر، پیری، رخدادهای ناگوار و مرگ. ایشان موانع شتاب در کار خیر را نتیجه عواملی مانند کمال طلبی وسواس گونه،عدم اعتماد به نفس،نگرش منفی به کارو عدم احساس مسئولیت دانستند. در پایان تعدادی از همکاران نوسازی مدارس کرمان به صورت داوطلبانه اعلام کردند که حاضرند ماهیانه مبلغی ازحقوق خودرا در راه مدرسه سازی صرف نمایند.

 

 جشنواره خیرین مدرسه ساز سیرجان

مهندس رجائی در جشنواره خیرین مدرسه ساز سیرجان: خیرین می توانند در تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی سهیم باشند.

مهندس رجائی که با معاونین خود در جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان سیرجان حضور داشت بیان داشت: خیرین می توانند در تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی سهیم شوند و در اتمام پروژه به نام خیرین ثبت خواهد شد. رجائی افزود: مدرسه سازی در حقیقت بستر سازی برای توسعه علم ودانش است و خیرین با انجام این امر خداپسندانه پیشگامان این عرصه هستند. در این جلسه که با حضور حجت الاسلام حیدری امام جمعه موقت شهرستان سیرجان، سیدی مدیر آموزش پروش شهرستان سیرجان و جمعی از خیرین مدرسه ساز آن شهرستان برگزار شد از زحمات خیرین تقدیر به عمل آمد.

حجت الاسلام حیدری امام جمعه موقت سیرجان نیز ضمن تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز این امر خداپسندانه را یکی از برترین وماندگارترین کارهای نیک برشمرد وگفت کار مدرسه سازی از جمله کارهای خیری است که نزد خداوند از ارزش بالایی برخوردار است. وی اضافه کرد که خیرین مدرسه سازاز مال خود گذشته اند تا کلاس درسی بر پا شود و دانش آموزان بتوانند در رفاه کامل به تحصیل خود ادامه دهند در واقع اینها عقلا هستند زیرا این عمل بزرگ را از روی عقل و ایمان انجام داده اند. حیدری تصریح کرد خیرین مدرسه سازبا سعی و تلاش در راستای توسعه و گسترش فضاهای آموزشی زمینه رشد و شکوفایی استعدادها را در جامعه فراهم می سازند.

در ادامه سعیدی مدیر آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارش کاملی از مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان سیرجان اعلام کرد در سالهای ۹۱و۹۲ خیرین سیرجانی ۹۶ کلاس درس را ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده اند.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 03 اسفند 1392 ساعت 10:55

 نوسازی مدارس با داشتن نیروهای فنی و ناظرین با تجربه خود جزو ادارات ممتاز کشور محسوب می‌شود

مهندس رجائی: نوسازی مدارس با داشتن نیروهای فنی و ناظرین با تجربه خود جزو ادارات ممتاز کشور محسوب می‌شود.

مهندس رجائی که در جمع مدیران پروژه و ناظرین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان حضور داشت اظهار کرد: شرایط اقلیمی و حوادث پشت سرگذاشته شده از جمله زلزله های متعدد در این استان باعث شده است که روحیه جهادی در ناظرین و پرسنل این اداره کل حاکم شود.
وی افزود: بازنگری در نقشه ها، طرح ها، برآوردها بایستی در دستور کار معاونت فنی قرار گیرد و مدیران و ناظرین پروژه سهم بسزایی در تحقق هرچه بهتر این امر دارند.
وی همچنین در ادامه تاکید نمود که پیگیری اتمام صورت وضعیت های تحویل موقت و تحویل قطعی بایستی در اولویت کاری قرار گیرد.

وی لزوم دسته بندی پروژه ها را در قالب پیشرفت فیزیکی جهت تعیین تکلیف آنها امر ضروری دانست و تاکید نمود که این امر هرچه سریعتر به انجام رسد.
در ابتدای این جلسه مهندس محمد حسنی معاونت اجرایی و نظارت گزارشی از عملکرد آن معاونت ارائه نمودند.

 فراخوان اولويت هاي پژوهشي 1392

 انتخابات هیأت مدیره مجمع خیرین شهرستان های شرق استان کرمان

انتخابات هیأت مدیره مجمع خیرین شهرستان های شرق استان کرمان

با حضور ماشاالله حسنی رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان کرمان، ابدالی تکلو معاون اداره کل نوسازی مدارس استان، دهقانی کارشناس مسئول امورشوراهای اداره کل آموزش وپرورش کرمان و خیرین شهرستان های بم، فهرج، نرماشیر وریگان انتخابات هیأت مدیره مجمع خیرین شهرستان های شرق استان کرمان در بم برگزار شد. ماشاالله حسنی رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان کرمان درجلسه انتخابات هیأت مدیره مجمع خیرین شهرستان های شرق استان کرمان با تشريح اهداف مجمع خيرين و برنامه هاي اين مجمع در سطح استان و تبيين نحوه فعاليت و برگزاري انتخابات به منظور انتخاب اعضاي مجمع در سطح شهرستان ها پرداخت. وي با بيان اينكه اقدام خيرين مدرسه ساز، حركتي ارزشمند است خطاب به خيرين اظهار داشت : خيرين مدرسه ساز باید  قدر كار خود را بدانند چرا كه در اين مسير، با خدا معامله کرده اند .

مهندس حسنی تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم ودررفع كمبود فضاهای آموزشی استان کرمان تلاش نماییم وبا همت وكوششی خستگی ناپذیر پروژه های ناتمام و دردست اقدام را به پایان برسانیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ ساز استان کرمان درپایان با اشاره به طرح جدید آموزش وپرورش استان برای واگذاری مدارس نیمه ‌تمام به خیرین مدرسه‌ ساز خبرداد و فرمود: هر خیری که مدارس نیمه تمام را به اتمام برساند،‌ بعد از اتمام پروژه نام آن مدرسه به اسم خیربزرگوار نامگذاری خواهد شد.
در ابتداي اين جلسه نیز محمود مهدوی مدير مدیر آموزش وپرورش شهرستان بم ضمن عرض خیرمقدم خدمت میهمانان فرمود:  تلاش در جهت مدرسه سازی تلاشی مقدس است.
وی ادامه داد مجمع خیرین شهرستان های شرق استان باید مجمعی بالنده وپویا باشد تا بتواند مشکلات مدرسه سازی در 4شهرستان را به خوبی پیگیری و حل نماید.
مهدوی همچنین خواستار راه اندازی مجمع خیرین تعلیم و تربیت وتحقیق وپژوهش جهت حمایت از دانش آموزان مستعد شهرستان های شرق استان شدند.
ایشان اظهار داشت: در این شهرستان ها دانش آموزان مستعدی وجود دارد، که به دلیل نداشتن بضاعت مالی از تحقیق وپژوهش دور مانده اند، راه اندازی این مجمع موجبات پیشرفت دانش آموزان مستعد وعلاقه مند را نیز فراهم خواهد آورد.
درپایان این مراسم اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های شرق استان کرمان  توسط خیرین شهرستان های  بم، فهرج، نرماشیر وریگان انتخاب شدند.

 مدیرکل نوسازی مدارس استان: با مشارکت مردمی، رسیدن به اهداف آموزش و پروش سریعتر خواهد بود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان: با مشارکت مردمی، رسیدن به اهداف آموزش و پروش سریعتر خواهد بود

مهندس رجایی در بازدید از مجتمع آموزشی شهید مهدوی ابراز داشت توسعه مشارکت های مردمی از سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش است و همه در راستای این تحقق این امر باید تلاش کنیم. وی افزود صرف استفاده از امکانات و بودجه های دولتی در تربیت دانش آموزانی ممتاز کافی نیست و باید از ظرفیت های مردمی در تحقق این امر استفاده نمود. رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این بازدید از امکانات مدرسه هوشمند پسرانه شهید مهدوی و سایر کلاس های این مجتمع دیدار به عمل آورد.

 

 رجائی: ساماندهی نیرو و فضا باید از اولویت های کاری معاونین باشد.

رجائی: ساماندهی نیرو و فضا باید از اولویت های کاری معاونین باشد.

 

مهندس رجائی در شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس ضمن بررسی برنامه های ستاد دهه فجر و لزوم برگزاری هر چه با شکوه تر جشن انقلاب اظهار داشت، اولویت کاری معاونین علی الخصوص معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل باید در راستای ساماندهی هر چه بهتر نیرو و فضای کار باشد. مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن بررسی ابعاد مختلف این طرح در اداره کل بیان داشت، نیروها و فضا بایستی به نحوی کارشناسی شوند تا ساختار اداره به سمت چابکی پیش رود. وی ضمن بیان روش های جدید مدیریتی ابراز داشت، امروزه با مهندسی مجدد نیرو و فضا است که می توان کارایی و اثربخشی کارکنان را در جهت اهداف اداری ارتقا بخشید.

 

 تشکیل جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با حضور دکتر رئیسی

تشکیل جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با حضور دکتر رئیسی

رئیسی در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت : یکی از اهداف ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که همه آحاد ملت در همه زمینه ها مشارکت داشته باشند و الحمد لله این موضوع در رفسنجان خوب اجرا شده و مردم مشارکت بسیار خوبی مخصوصا در مدرسه سازی داشته اند .
وی ادامه داد : طرح های در حال اجرایی که ۸۰ درصد ازعملیات اجرایی  آن انجام شده قطعا بزودی به اتمام خواهد رسید اما طرحهایی که کمتر از این مقدار کار شده و به علت کمبود بودجه تعطیل شده را می توان به کمک خیرین به اتمام رساند . وی در پاسخ سوالی مبنی براینکه آیا پروژه جدیدی برای ساخت آغاز خواهد شد گفت : قطعا تا مدرسه با قدمت بالا و تخریبی وجود دارد وظیفه ما است که آنها را باز سازی کنیم و ان شاءالله با رفع تحریم ها این کار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .
در ابتدای جلسه محمدی بهجت سرپرست فرمانداری و حسینی نسب مدیر آموزش و پرورش رفسنجان و اسماعیل زاده رئیس آموزش و پرورش منطقه نوق طی مطالب کوتاهی خواستار اتمام عملیات بازسازی مدارس در حال ساخت شدند تا هر چه زودتر مشکلاتی که برای دانش آموزان پیش آمده برطرف گردد.

 بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستان رفسنجان

بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستان رفسنجان

 دکتر رئیسی که در جریان سفر دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش در استان کرمان به سر می برد عصر روز دوشنبه در سفری به رفسنجان از پروژه های در حال اجرا از جمله استخر پارک آبی نشاط، مدارس در حال بازسازی دبیرستان نمونه علی ابن ابیطالب، دبیرستان پسرانه دوره اول شهید بهشتی، ابتدایی دخترانه شاهد و هنرستان پسرانه امام رضا علیه السلام بازدید نمود. در این بازدید که مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، فرماندار رفسنجان و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان او را همراهی می کردند، مطالبی در خصوص پروژه ها بیان نمود.

 وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان

وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان
خیران مدرسه ساز از نعمت هایی بودند که بعد از انقلاب به آن رسیدیم

وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان ضمن بیان این مطلب که باید در همه ارکان آموزش و پرورش مشارکت نهادها، مردم، دانش آموران و معلمان دیده شود گفت: خیران مدرسه ساز از نعمت هایی بودند که بعد از انقلاب به آن رسیدیم. علی اصغر فانی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: دکتر روحانی پیام تدبیر و امید را با خود حمل می‌کند و امیدواریم با همکاری مردم و امید ا یجادشده، دولت یازدهم بتواند وظیفه خود را بیش از پیش انجام دهد.
وی افزود: از سخنان رییس جمهور این پیام را دریافت می‌کنیم که بهمردم اعتماد کنیم؛ باید بپذیریم به مردم اعتماد کنیم و تنها به لفظ اعلام نکنیم ودر عمل نشان دهیم. دکترفانی تصریح کرد: اعتماد به مردم هیچ وقت به ضرر کشور و جامعه نیست ودر آموزش و پرورش دولت یازدهم، چهار سیاست را دنبال می‌کنیم و یکی از آنها توسعه مشارکت در آموزش و پرورش است وی بیان کرد: باید در همه ارکان آموزش و پرورش مشارکت نهادها، مردم،دانش آموران و معلمان دیده شود و این یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌هایی است که می‌تواندمشکلات آموزش و پرورش را حل کند.
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: صرف اتکای آموزش و پرورش به امکانات دولت و بودجه کارگشا نیست و اگر این نهاد دنبال تربیت دانش آموزانی است، که تخصص وتربیت را با هم داشته باشند باید بدانیم که با مشارمت مردم محقق می‌شود.
وی افزود: هنوز موادی از قانون مشارکت های آموزش و پرورش و قانون  شوراها وجود دارد که از آن استفاده نکرده‌ایم؛ شوراهای آموزش و پرورش می‌تواند مشکل گشای ما باشد و باید این ها را جدی‌تر بگیریم.
 دکترفانی گفت: خیران مدرسه ساز از نعمت هایی بودند که بعد از انقلاب به آن رسیدیم و هر روز حداقل هفت کلاس توسط خیران بعد از انقلاب در کشور ساخته شده که رقم بسیار بالایی است و حدود 30 درصد از مدارس فعلی توسط خیران و یا با مشارکت آنها ساخته شده و این حوزه باید تقویت شود تا بتوانیم از این ظرفیت خیران استفاده کنیم.
وی بیان کرد: در بودجه سال 93 پیشنهاد شده مدارس نیمه تمام را توسط خیران کامل کنیم و بیش از شش هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش داریم وامیدواریم با مشارکت مردم و خیران آنها را کامل کنیم.
دکترفانی گفت: جهاد مدرسه سازی که بعد از انقلاب در کشور شروع شده باید قوت بیشتری پیدا کند.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش کشور آمادگی دارد بسیاری ازدیدگاه‌هایی که حاکم بوده اما مبنایی نداشته بشکند و به سمت آموزش و پرورش اسلامی وایرانی و متکی بر آراء و خواسته‌های مردم برود.
دکترفانی در زمینه اتمام ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان قول پیگیری داد و بیان کرد: امیدواریم تا آخر دولت این ساختمان به بهره‌برداری برسد

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش
نیمی از مدارس استان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش گفت:نیمی از مدارس استان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند.
ابراهیم جهانگیری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش یکی از نهادهای محلی موثر در تصمیم گیری و برای رصد مسائل آموزش و پرورش است. وی افزود: خیران مدرسه ساز خدمات بسیار ارزشمندی در استان کرمان انجام داده اند و همچنان چشم امید ما به این مجمع است. جهانگیری با اشاره به تعامل خوب مسوولان اجرایی استان تصریح کرد: همه مصمم هستند امورات کل جامعه به ویژه حوزه تعلیم و تربیت به نحو مطلوب اداره شود. وی بیان کرد: در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در دولت یازدهم چهار کارگروه در حوزه های آموزشی، پرورشی، پژوهشی و پشتیبانی و کمیته ای برای نظارت و کیفیت بخشی تصویب شد تا در اسرع وقت اعضای کمیته ها تشکیل جلسه بدهند و مصوباتی را در دستور کار شورای استان قرار می دهیم که خروجی این کارگروه ها باشد .
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش، چهار راهبرد اصلی را در دستور کار قرار داده که یکی از آنها مشارکت همه جانبه مردم در آموزش و پرورش است و بخش اصلی تحقق این مهم در شورای های آموزش و پرورش می تواند باشد. وی با اشاره به وضعیت استان کرمان افزود: 107 مدرسه نامناسب در استان است که بخش اعظمی در جنوب استان قرار دارد و از 4 هزار و 800 واحد آموزشی قریب به 50 درصد نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند.
 جهانگیری گفت: 300 پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش استان با درصد پیشرفت های متفاوت وجود دارد و آموزش و پرورش علی رغم فرصت های زیادی که در درونش وجود دارد، باید بخشی از مشکلات هم توسط اعتبارات وحمایت های دولتی رفع شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: پروژه ساختمان اداری آموزش و پرورش استان از سال 72 آغاز شده اما همچنان بلاتکلیف مانده و 30 درصد پیشرفت داشته است..

 استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش

استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش
آموزش و پرورش بزرگترین ومبنایی ترین دستگاه کشور است

استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش که با حضور وزیر آموزش وپرورش تشکیل گردید گفت:آموزش و پرورش بزرگترین ومبنایی ترین دستگاه کشور است .
علیرضا رزم حسینی" در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش آموز استان اظهار کرد: حضور وزیر در آموزش و پرورش و مدارس استان نشاط و شادابی به وجود می آورد و با حضور ایشان می توانیم بخشی از مشکلات این حوزه را در استان حل کنیم. وی افزود: آموزش و پرورش زیرساخت و فرآیند ایجاد سرمایه اجتماعی است که همه مردم جز این نهاد هستند و آموزش و پرورش محل تربیت انسان های مولد موردنیاز تولید و کار است. رزم حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگ ترین و مبنایی ترین وزارتخانه است، تصریح کرد: امیدواریم از این ظرفیت برای تربیت افراد خلاق و مستعد استفاده کنیم.
 وی تاکید کرد: مشارکت مردم به آبادانی استان و کشور کمک می کند و یکی از ماموریت های شورای آموزش و پرورش مشارکت و نظارت در امور این نهاد است که با حضور فعال مردم در عرصه های آموزش محقق می شود. استاندارکرمان با قدردانی از زحمات آقای "عطا احمدی" خیر مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: وی به تنهایی و یا با کمک های مردمی 250 مدرسه در استان ساخته است و درخواست می کنیم این بزرگوار عضو افتخاری شورای آموزش و پرورش استان باشند تا از نظرات  وی استفاده کنیم.
 وی افزود: آموزش و پرورش زیربنای اداره آینده کشور است و دانش آموزان آینده سازان مملکت هستند و بنده تکلیف خودم می دانم در خدمت این نهاد باشم. 
رزم حسینی تصریح کرد: امیدواریم با انجام خدمات و توزیع عادلانه ثروت محرومیت بخش‌هایی از استان را رفع کنیم و زمینه استفاده از امکانات وسیع آموزش و پرورش در بخش های دیگر استان فراهم شود. استاندار کرمان گفت: مسائل اقتصادی یکی از مشکلات فرهنگیان است که امیدواریم با استفاده از مزیت های استان در خلق ثروت و سرمایه گذاری نهاد های فرهنگی وضعیت فرهنگیان در این زمینه بهتر شود

 وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

آموزش و پرورش خزانه اصلی کشور است

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه شهر کرمان گفت: آموزش و پرورش با در اختیار داشتن نیروهای پایه ای جامعه ،به عنوان خزانه اصلی کشور محسوب می شود.
 علی اصغر فانی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در کرمان با اشاره به اینکه 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز در کشور در حال تحصیل هستند، اظهار داشت: این تعداد دانش آموز در 105 هزار مدرسه تحصیل می کنند.
وی افزود: این دانش آموزان در 705 منطقه آموزش و پرورش مشغول به تحصیل هستند و یک میلیون معلم کار تدریس را انجام می دهند.  دکتر فانی آموزش و پرورش را فراهم آورنده زیرساخت منابع انسانی کشور دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش از این منظر دارای اهمیت خاص و ویژه ای است.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش خزانه اصلی کشور است و خوشحال هستم که مسئولیت این وزارتخانه به بنده محول شده است تا بتوان در حد توان کار کنم.
وزیر آموزش و پرورش در این نشست پیشنهاد داد تا ائمه جمعه سطح استان کرمان  یک روز در هفته ،نماز ظهر و عصر را در یکی از مدارس و با حضور دانش آموزان اقامه کنند.
 دکترفانی خاطرنشان کرد: این برنامه که در استان های دیگر اجرا شد با موفقیت و تاثیرات بسیاری همراه بود ه است.

 بازدید دکتر رئیسی ریاست محترم سازمان از تاسیسات گرمایشی سرمایشی و هوشمند سازی پروژه های سطح شهر کرمان

بازدید دکتر رئیسی ریاست محترم سازمان از تاسیسات گرمایشی سرمایشی و هوشمند سازی پروژه های سطح شهر کرمان

در پی سفر وزیر محترم آموزش و پرورش به همراه معاونین خود از استان ، دکتر رئیسی معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور از پروژه های سطح شهر کرمان بازدید کردند.

در این دیدار که از مدارس دایر و در حال اجرا ی در شهر کرمان صورت گرفت دکتر رئیسی ضمن تاکید بر اجرای تاسیسات گرمایشی و سرمایشی مدارس دایر کرمان در خصوص ایمن سازی وسایل گرمازا مطالبی را مطرح کردند. در این دیدار مهندس رجائی مدیر کل نوسازی مدارس کرمان اطلاعاتی در خصوص پروژه های بازدید شده ارائه نمودند.

 تجدید میثاق وزیر آموزش و پرورش با آرمان های شهداء

تجدید میثاق وزیر آموزش و پرورش با آرمان های شهداء

صبح امروز دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش به همراه معاونین، استاندار و تنی چند از مسئولین استانی با حضور بر سر مزار شهدا با تقدیم گل و نثار فاتحه با آرمانهای آنان تجدید میثاق نمودند.

وزیر آموزش و پرورش که در سفر دو روزه در کرمان به سر می برد در جلسه شورای آموزش و پرورش استان شرکت خواهد کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان در دیدار وزیر آموزش وپرورش

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در دیدار وزیر آموزش وپرورش
با آغاز فعالیت دولت جدید، آرامش در جامعه احساس می شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در دیدار وزیر آموزش وپرورش گفت:.با آغاز فعالیت دولت جدید، آرامش در جامعه احساس می شود.
 حضرت آیت الله جعفری در دیدار با وزیر آموزش و پرورش و هئیت همراه اظهار داشت: اهمیت آموزش و پرورش آنقدر زیاد است که قابل مقایسه با هیچ وزارتخانه ای نیست و اگر این وزارتخانه بتواند رسالت خود را به خوبی انجام دهد و به تحول مورد نظر مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشاند ، بسیار خوب است.
وی با بیان اینکه، کار سختی به عهده این وزارت است، افزود: وزیر باید مجموعه ای قوی، دلسوز و متعهد در اختیار داشته باشد تا با کمک آنها بتواند به اهداف بلند وزارت آموزش وپرورش دست یابد

امام جمعه کرمان بیان کرد: آموزش و پرورش مادر همه وزارتخانه هاست و اگر در این فرصت چهار ساله ای که در اختیار دولت و وزرا است،  موجب رضایتمندی مردم شود تا این مردم همواره حامی آنها باشند.
وی افزود: مردم دین می خواهند و دوست دارند دنیایشان نیز درست باشد، اصل اساسی ایمان مردم، صداقت، همفکری و همکاری آنها با دولت است که وجود دارد.
آیت الله جعفری بیان کرد: امیدواریم همه دلسوزان انقلاب در راه رسیدن به اهداف نظام تلاش کننند و طبق سخنان رییس جمهور همه گروه ها  باید تقوا، کارآیی و لیاقت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
امام جمعه کرمان اظهار کرد: بیکاری، فقر و مشکلات دیگر در کشور وجود دارد ،اما به رغم دشمنی ها توانسته ایم کشور را به خوبی اداره کنیم.
آیت الله جعفری اظهار کرد: باید در سیاست خارجی به گونه ای عمل کنیم که هم بتوانیم مواضع اصولی را حفظ و هم منافع ملی را به خطر نیندازیم و بین این دو تضاد نیست.
وی تصریح کرد: با آغاز فعالیت دولت جدید آرامشی در جامعه احساس می کنیم و امیدواریم این دولت با رهنمودهای مقام معظم رهبری و کمک ملت بتواند گام های بلندی در جهت حل مشکلات کشور در ابعاد مختلف بردارد..
وی افزود: این دانش آموزان در 705 منطقه آموزش و پرورش مشغول به تحصیل هستند و یک میلیون معلم کار تدریس را انجام می دهند.
 دکتر فانی آموزش و پرورش را فراهم آورنده زیرساخت منابع انسانی کشور دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش از این منظر دارای اهمیت خاص و ویژه ای است.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش خزانه اصلی کشور است و خوشحال هستم که مسئولیت این وزارتخانه به بنده محول شده است تا بتوان در حد توان کار کنم.
وزیر آموزش و پرورش در این نشست پیشنهاد داد تا ائمه جمعه سطح استان کرمان  یک روز در هفته ،نماز ظهر و عصر را در یکی از مدارس و با حضور دانش آموزان اقامه کنند.
 دکترفانی خاطرنشان کرد: این برنامه که در استان های دیگر اجرا شد با موفقیت و تاثیرات بسیاری همراه بود ه است

 عرض تسليت

 انتصاب معاونین جدید اداره کل نوسازی مدارس استان

مهندس رجائی: ساختار و چارت جدید اداره کل باعث چالاکی و چابکی در امور خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به تغییر چارت سازمانی اداره کل نوسازی مدارس، مهندس رجائی، مدیرکل محترم طی حکمی در جلسه شورای اداری اداره کل با حضور مهندس ترابی زاده معاونت محترم فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس، معاونین جدید خود را معرفی کرد. مهندس رجائی بیان داشت که چارت جدید شامل تفکیک معاونت های فنی و اجرایی از همدیگر و ایجاد معاونت فنی و معاونت اجرایی و نظارت خواهدبود. وی همچنین ضمن بااهمیت خواندن موضوع مشارکت خیرین و نهادها در امر مقدس مدرسه سازی، معاون خود در امور مشارکت های مردمی و نهادها را نیز معرفی نمود.

آقای مهندس ترابی زاده ضمن بر شمردن اهمیت و جایگاه مهم مشارکت های مردمی و نقش بسزای خیرین در کمک به امر مقدس مدرسه سازی ایجاد معاونت مشارکت های مردمی را راهی در جهت تحقق این امر دانستند و خاطر نشان کردند که استان کرمان جزء اولین استان ها در ثمر بخشیدن به این مهم است. ایشان ضمن تقدیر از مهندس رجائی جهت انتصاب معاونین جدید، همکاری، همدلی و همراهی معاونین در راستای اهداف سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی کشور را از برتری های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان بیان کردند.

در این جلسه آقای مهندس هدایتی که پیش از عهده دار معاونت فنی و نظارت بودند، به سمت معاونت فنی و آقای مهندس محمدحسنی به عنوان معاون اجرایی و نظارت، آقای ابدالی تکلو به عنوان معاون مدیرکل در امور مشارکت های مردمی و نهادها منصوب گردیدند. در این جلسه همچنین با توجه به انتصاب آقای مهندس شهری به عنوان مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور، آقای مهندس رضوانی به سمت سرپرستی معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت منصوب شدند.

 

 مهندس ترابی زاده: مجمع خیرین مدرسه ساز، الگویی جهانی در تجمیع منابع خیرین

مهندس ترابی زاده: مجمع خیرین مدرسه ساز، الگویی جهانی در تجمیع منابع خیرین

معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور در جلسه شورای اداری اداره کل نوسازی مدارس کرمان ضمن معارفه معاونین جدید سازمان، در اهمیت جذب و هدایت خیرین مدرسه ساز بیان داشت که مجمع خیرین مدرسه ساز الگویی مطلوب برای سایر کشورها در خصوص تجمیع منابع خیرین است.
وی در خصوص ایجاد معاونت مشارکت های مردمی و نهادها در ادارت کل نوسازی مدارس کشور اظهار داشت که خیرین با کمک های خود توانسته اند سهم بسزایی در ساخت مدارس کشور داشته باشند لذا نیاز است که با ارتقاء ساختار مشارکت‌ها به سطح معاونت، سیاست ها و خط مشی های نوینی در راه جذب و هدایت خیرین مدرسه ساز ایجاد شود.

وی ضمن تشریح تغییرات ایجاد شده در چارت سازمانی ادارات کل اظهار داشت که سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با داشتن نیروهای جوان و متخصص توانسته است در کنار سایر دستگاه های عمرانی جزء سازمان های برتر اجرایی کشوردر نظام فنی و مهندسی باشد که گواه آن، اداره کل نوسازی استان کرمان است که توانسته است جزء دستگاه‌های اجرای برتر استانی قرار گیرد.
جلسه شورای اداری به منظور معرفی معاونین جدید اداره کل نوسازی مدارس استان طی تغییرات ایجاد شده در چارت سازمانی در روز یکشنیه 15 دی ماه با حضور جناب آقای مهندس ترابی زاده معاونت محترم فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور و آقای مهندس رجائی مدیرکل محترم نوسازی مدارس استان کرمان و کارکنان آن اداره در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

 خیرین کرمانی بیش از چهل و هشت میلیارد ریال در سال جاری جهت مدرسه سازی اهدا کرده اند.

مهندس رجائی: خیرین کرمانی بیش از چهل و هشت میلیارد ریال در سال جاری جهت مدرسه سازی اهدا کرده اند.


مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان اظهار داشت یکی از مهمترین تمهیدات دین اسلام در راستای تأمین آینده فرزندان، نزدیکان و آحاد جامعه سنت حسنه وقف است. تاریخ اسلام آکنده از موقوفات و صدقات بزرگ مردان و زنان دور اندیشی که بیشتر از زمان خود درک می‌کردند.
مهندس رجائی در جمع خیرین مدرسه ساز استان به مناسبت هفته وقف بیان داشت چه نیکوست توجه ویژه واقفین به آموزش و پرورش که آثار آن برای همیشه ماندگار خواهد بود. وی افزود در استان کرمان نیز خیرین بزرگواری وجود دارند که همگام با خیرین مدرسه ساز کشور، بازوی مقتدری برای سازمان نوسازی مدارس کشور بوده و با تعامل معاونت مشارکتهای مردمی این اداره کل در استان کرمان شاهد پویایی و رشد تعهدات آنها هستیم و در سال جاری تاکنون بالغ بر چهل و هشت میلیارد ریال مشارکت خیرین و نهادهای غیردولتی رادر استان کرمان شاهد بوده ایم. وی همچنین اظهار داشت ما نیز دست خیرین را به گرمی می فشاریم و خود را خدمتگزاری در راستای ایجای فضا برای آموزش و پرورش در جهت پویایی دانش آموزان عزیز می دانیم.

 استفاده از سیستم گرمایشی متمرکز با سوخت گاز در مدارس استان از اولویت ویژه ای برخوردار است

مهندس رجائی: استفاده از سیستم گرمایشی متمرکز با سوخت گاز در مدارس استان از اولویت ویژه ای برخوردار است.

طی نشستی توجیهی به منظور اجرای سیستم گرمایشی مدارس استان کرمان با حضور مدیرکل محترم جناب آقای مهندس رجائی، معاونت فنی و ناظرین ابنیه و تاسیسات در 11 آبان ماه، ضمن بررسی نحوه اجرای طرح های گرمایشی مدارس استان در فصل سرما، مهندس رجائی تاکید نمودند: ضمن شناسایی مناطقی که برخوردار از سیستم لوله گذاری گازی است، مصرف گاز جهت تامین انرژی سیستم گرمایشی، اولویت ویژه ای را برخوردار است. همچنین در مناطقی که فاقد انشعاب گاز می باشد از بخاری های استاندار نفتی استفاده شود.

 

وی با بیان این موضوع که همه می دانیم صرفه جویی به معنای کم مصرف کردن نیست بلکه به معنای درست و به هنگام مصرف کردن است، تاکید کردند که راهکارهایی در زمینه بهینه کردن مصرف انرژی تهیه و به اجرا گذاشته شود و این الگو نیز باید در مدارس نیز به اجرا درآید. در این نشست سوالات مدیران پروژه و ناظرین در خصوص ارائه صورت وضعیت های قطعی در سیستم مدیریت پروژه نیز پاسخ داده شد

 

 

 

 

 

 استاندار کرمان: عزت، حکمت و مصلحت باید در برنامه ها و شعارهای یوم الله آبان مدنظر قرار گیرد.

استاندار کرمان: عزت، حکمت و مصلحت باید در برنامه ها و شعارهای یوم الله آبان مدنظر قرار گیرد.

استاندار کرمان در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش و آیین گرامیداشت سالروز 13 آبان و روز دانش آموز با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نرمش قهرمانانه بیان داشت: عزت ، حکمت ومصلحت باید دربرنامه ها وشعارهای یوم الله 13 آبان مدنظر قرارگیرد. وی با تاکید بررهنمودهای مقام معظم رهبری درراهپیمایی 13 آبان ماه ابراز داشت : استکبار ستیزی ودفاع از مظلوم دونکته اساسی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی از بدوتاسیس به آن توجه وتاکید داشته است. 

نجار افزود: پافشاری به حقوق ملت ایران به ویژه انرژی هسته ای درتمام برنامه ها وآئین ها مدنظر ملت ایران ومسئولان است . استاندار کرمان با اشاره به برنامه های سوادآموزی گفت دربحث ریشه کنی بی سوادی وتلاش برای تحقق فرمان رهبرکبیر انقلاب اسلامی باید همه کمک کنند

وی همچنین با تاکید براهمیت خانواده ونقش موثر آن درکاهش مشکلات ومعظلات اجتماعی خاطرنشان کرد مجموعه مربیان تعلیم و تربیت باید کمک کنند باعواطف به خانواده بازگردد. برقراری یک ارتباط عاطفی ومنطقی درخانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است و والدین باید این زمینه را فراهم کنند که فرزندانشان به راحتی با آنها گفت وگو ودرد دل داشته باشند.

شایان ذکر است ششمین جلسه شورای آموزش وپرورش استان کرمان درروز دوشنبه 6 آبان ماه با حضور آقایان نجار استاندار ومعاونین استانداری ، شیخ بهائی مدیرکل آموزش وپرورش ، مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و سایر مسئولین و اعضای شورا درسالن دبیرستان 12 فروردین کرمان برگزار شد.

در پایان این جلسه از هشت دستگاه برتر مشارکت کننده در امرسوادآموزی تجلیل بعمل آمد.

 مهندس رجایی: تحویل 100 باب نماز خانه و ساخت و بهره برداری از 16 سالن

مهندس رجائی در جلسه سیاست گذاری اقامه نماز، قرآن و عترت بیان داشت:
ساخت و تحویل 100 باب نمازخانه و 16 سالن به آموزش و پرورش استان

جلسه شورای سیاست گذاری اقامه نماز، قرآن و عترت به میزبانی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در 29 مهر ماه در محل سالن کنفرانس اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان برگزار گردید که در این جلسه آقایان مهندس رجائی مدیرکل نوسازی استان و شیخ بهائی مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه معاونین، مسئولین و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان حضور داشتند.

مهندس رجائی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، ضمن گزارشی از عملکرد این اداره کل در خصوص ساخت نمازخانه، اظهار داشتند: این اداره کل تعداد 35 سالن نمازخانه در دست اجرا دارد که بزودی تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش استان قرارا داده خواهد شد. وی بیان داشت تعداد 100 باب نمازخانه طی 3 سال گذشته تحویل آموزش و پرورش استان شده است. وی همچنین از ساخت و بهره برداری 16 سالن در مدارس خبر داد.

در این راستا شیخ بهائی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اظهار داشتند: وظیفه شوراهای اقامه نماز، کامل شدن دین، عمل کردن به وظیفه و ایجاد همدلی در بین همکاران مخصوصا دو اداره کل می باشد.

 

 جدیت و اهتمام نوسازی در جهت آرامش و آسایش دانش آموزان

مهندس کامیاب معاون عمرانی استاندار:
کارکنان اداره کل نوسازی مدارس با تمام جدیت و اهتمام از هیچ کوششی در جهت آرامش و آسایش دانش آموزان دریغ نخواهند کرد.

طی بازدید که در روز سه شنبه 30 مهرماه از پروژه های تخریب و بازسازی شهرستان کرمان به عمل آمد آقای مهندس کامیاب، معاونت عمرانی استانداری خاطرنشان کردند: روند کار پروژه ها و میزان پیشرفت با توجه به تخصیص اعتبارات استان رضایت بخش است. وی همچنین بر اهمیت پروزه های تخریب و بازسازی و لزوم پیگیری عوامل اجرایی تاکید و اظهار داشتند که نوسازی مدارس کرمان با تمام قدرت و اهتمام و جدیت کارکنان خادم خود از هیچ کوششی در تحقق اهداف سازمانی، بهره وری، ارامش و آسایش دانش آموزان دریغ نخواهد کرد.

  این بازدید آقایان مهندس رجائی مدیرکل،مهندس هدایتی معاونت فنی و اجرایی، مهندس کامیاب را همراهی کرده و گزارش مفصلی از روند این پروژه ها و میزان پیشرفت توسط مدیرکل نوسازی مدارس استان ارائه شد.

 

 

 
 

 عکس روز

 Untitled

 وضعیت آب و هوا

 لینک ها

  سایت ریاست جمهوری
  سایت مقام معظم رهبری

 کاربران آنلاین