پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٣
صفحه اصلی
به پرتال اداره کل نوسازی مدارس کرمان خوش آمدید

 مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری حضرت زهرا علیها السلام با اعتبار سیزده میلیارد ریال

مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری حضرت زهرا علیها السلام با اعتبار سیزده میلیارد ریال 

 

 

 

 

 

 

 

 

با حضور مهندس رجائی، مدیرکل محترم نوسازی مدارس استان کرمان، آقای حبیب الهی رئیس آموزش و پرورش شهرستان بم و آقای رحیمی نژاد بخش دار مرکزی بم، روز چهارشنبه 19 شهریور در محل احداث دبیرستان حضرت زهرا علیها السلام خواجه عسکر بم، مراسم کلنگ زنی این پروژه برگزار گردید.

هزینه احداث این دبیرستان توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد به مبلغ سیزده میلیارد ریال تأمین گردیده است.

مهندس رجائی در جریان برگزاری این مراسم اظهار داشتند با این کار خیر بنیاد فرهنگی مصلی نژاد، مشکلات خواجه عسکر در بخش آموزش و پروش مرتفع خواهد شد.

رحیمی نژاد بخش دار مرکزی نیز اعلام کرد در جهت تسریع در کار و تحویل هرچه سریعتر زمین پروژه از هرگونه همکاری و مساعدت دریغ نخواهیم کرد.

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 تقدیر نماینده مردم شریف بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی از اقدامات نوسازی مدارس استان کرمان

 

تقدیر نماینده مردم شریف بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی از اقدامات نوسازی مدارس استان کرمان

 

 

 

 

 

طی بازدیدی که از مناطق بافت، ارزوئیه و رابر توسط دکتر منظری توکلی نماینده مردم شریف بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی به همراه مهندس صابری مدیرکل برنامه ریزی سازمان نوسازی مدارس کشورو مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به عمل آمد، پروژه های نیمه تمام این مناطق مورد بررسی قرار گرفت و مقررد شد با توجه به برآورد پروژه ها، اعتبار مورد نیاز پیش بینی گردد.

مهندس رجائی در این بازدید اظهار داشتند تمام تلاش نوسازی مدارس استان کرمان در جهت اتمام پروژه های نیمه تمام در بهترین زمان و تحویل آن به آموزش و پرورش است و استاندارد سازی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی از دیگر اولویت های این اداره کل است.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات خیرین مدرسه ساز افزود: خیرین مدرسه ساز فعالیت های خوبی در این مناطق داشته اند و نوسازی مدارس استان کرمان دست آنها را به گرمی می فشارد.

دکتر منظری توکلی، نماینده مردم شریف بافت، رابر و ارزوئیه نیز که در این بازید حضور داشت اظهار داشتند: زحمات و تلاش های نوسازی مدارس استان کرمان در انجام پروژه های تخریب و بازسازی، مقاوم سازی و استاندارد سازی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ستودنی است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان عنوان کرد که به حمد الله فعالیت های خوبی در راستای اعتلای بخش آموزش و پرورش این مناطق صورت گرفته که این از برکت وجود خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان است.

مهندس صابری، مدیرکل بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور نیز با رو به رشد خواندن روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها در استان کرمان عنوان کردند که: سازمان نوسازی مدارس کشور نیز همگام با اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در جهت مرتفع کردن نیازهای آموزشی در بخش ابنیه و تاسیسات گام خواهد برداشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 با کار جهادی پروژه های شهر را برای مهرماه آماده خواهیم کرد.

 

مهندس رجائی در بازدید از پروژه های شهر کرمان:

با کار جهادی پروژه های شهر را برای مهرماه آماده خواهیم کرد.

  در بازدید از پروژه های شهر کرمان که توسط آقای جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به همران معاونین آنها صورت گرفت مهندس رجائی اظهار کردند که در جهت تحویل پروژه ها قبل از مهرماه برنامه ریزی کرده ایم.

در این بازدید که از 3 مدرسه تیزهوشان علامه حلی، 12 فروردین و مدرسه اتباع بیگانه و همچین 2 مدرسه خیری استاد علی بهرامی و باقرزاده به عمل آمد، مهندس رجائی عنوان کرد که دو مدرسه تیزهوشان علامه حلی و 12 فروردین آماده افتتاح می باشد.

وی از تلاش جهادی ناظران و پیمانکاران تقدیر و خاطرنشان کرد که در راستای ماموریت اداره کل نوسازی در دولت تدبیر و امید، تمامی تلاش خود را در ایجاد فضایی دلنشین برای تحصیل دانش آموزان استان معطوف خواهیم کرد.

آقای جهانگیری نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار داشتند که با توجه به بازدیدهای قبلی انجام شده، کار جهادی در این پروژه ها مشهود است که این به دلیل مدیریت جهادی آقای مهندس رجائی به همراه تلاش کارکنان آن اداره کل است.

وی با تشکر از پیمانکاران اداره کل نوسازی مدارس ابراز امیدواری کرد که با تحویل این مدارس گامی موثر در راستای اعتلای بخش آموزش و پرورش استان برداشته خواهد شد.

گزیده ای تصویری بازدید را در زیر مشاهده نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 کارشناسان تاسیسات در جهت ایجاد فضایی آرام در مهر ماه برای مدارس تلاش نمایند

مهندس رجائی: کارشناسان تاسیسات در جهت ایجاد فضایی آرام در مهر ماه برای مدارس تلاش نمایند.

 

 

 

 مدیرکل نوسازی مدارس در جمع کارشناسان، ناظرین و مهندسین واحد تأسیسات اداره کل نوسازی استان کرمان اظهار داشتند با تلاش های صورت گرفته در یکسال شروع دولت تدبیر و امید در بخش استانداردسازی تأسیسات گرمایشی و سرمایشی مدارس، محیطی مطبوع را در زمستان در مدارس استان شاهد خواهیم بود.

مهندس رجائی یادآور شد که همه کارشناسان این بخش تمامی تلاش خود را در جهت اتمام پروژه ها تا قبل از بازگشایی مدارس معطوف دارند تا دانش آموزان استان در فضایی آرام و دلپذیر مشغول به تحصیل گردند.

مهندس رجائی همچنان ارائه گزارش روزانه از واحد تاسیسات در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه ها را خواستار شدند.

 تجدید میثاق مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با آرمان شهدا

 

تجدید میثاق مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با آرمان شهدا

 

صبح امروز همزمان با شروع هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، با حضور در گلزار شهدای کرمان ضمن غبار روبی و گل افشانی مزار شهدا با آرمان آن عزیزان تجدید میثاق نمودند.

 

در این مراسم که با حضور استاندار، معاونین وی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان کرمان و فرمانداران در محل گلزار شهدا کرمان برگزار شد، مدیران استان ضمن فاتحه خوانی بر سر مزار پدر شهید باهنر، به غبار روبی و گل افشانی مزار شهدا پرداختند.

مهندس رجائی نیز که در این مراسم حضور به هم رسانده بود ضمن مصاحبه با خبرگزاری ها و تشریح برنامه های هفته دولت در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، بر لزوم تلاش بیشتر و همه جانبه  با مدیریت جهادی، در راستای خدمت رسانی با محور تدبیر و امید تاکید کردند.

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 مهندس رجائی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز کرمان

 

مهندس رجائی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز کرمان اظهار داشت:

خیرین با مشارکت در 37 پروژه با 131 کلاس سهم بسزایی در مدرسه سازی این استان داشته اند.

 

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در گفتگو با صدا و سیمای مرکز کرمان به مناسبت گرامی داشت هفته دولت ضمن ارائه آمار و دست آورد های یکسال گذشته به بیان اهم اقدامات انجام شده توسط مجموعه نوسازی مدارس استان کرمان در دولت تدبیر و امید پرداخت.

وی با بیان اینکه این اداره کل با بهره مندی از کادر فنی قوی، ناظران و کارمندان متخصص در راستای احداث، بازسازی و مقاوم سازی مدارس استان فعالیت دارد، از تحویل 77 پروژه با 448 کلاس درس در مهرماه سال جاری خبر داد.

                     

مهندس رجائی اظهار داشت: برای اتمام پروژه های نیمه تمام این استان نیاز به 1500 میلیارد ریال است که امیدوارم با مشارکت خیرین در این امر مقدس بخشی از این اعتبارات از محل کمک خیرین در راستای تکمیل پروژه ها تأمین شود.

مدیرکل نوسازی مدارس این را نوید داد که خیرین محترم مدرسه ساز با تکمیل پروژهای زیر 70 درصد می توانند این پروژه ها را با نام دلخواه خود نامگذاری نمایند.

مهندس رجائی عنوان نمود که از سال 90 تا کنون، 37 پروژه با 131 کلاس درس و 7 سالن چند منظوره توسط خیرین محترم مدرسه ساز استان کرمان ساخته و تحول شده است و یا در دست ساخت است.

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 تشکیل دومین جلسه ستاد هفته دولت به ریاست مهندس رجائی

 

تشکیل دومین جلسه ستاد هفته دولت به ریاست مهندس رجائی

 

دومین جلسه هماهنگی در خصوص برگزاری برنامه های هفته دولت و ارائه دست آوردهای یکساله دولت تدبیر و امید با شعار «مدرسه سازی، تدبیر امروز، آرامش و امید فردا» روز چهارشنبه 29 مرداد ماه در محل دفتر مدیرکل محترم نوسازی استان کرمان و با حضور اعضاء برگزار گردید. در این جلسه، دبیر ستاد ضمن ارائه گزارش و اقدامات انجام شده در هفته گذشته برنامه ها و هماهنگی های لازم را به اعضا ارائه کرد.

 

مهندس رجائی نیز اظهار داشت که همگی اعضاء ستاد با بهره مندی از توان بالقوه سایر کارمندان در جهت ارائه دست آوردهای یکساله کوشش نمایند.

وی بیان داشت که ارائه آمار در خصوص پروژه ها جذب خیرین در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام استان از اولویت های ستاد باشد.

مدیرکل نوسازی استان کرمان در ادامه متذکر شد که بایستی از فضای آرام و امید بخشی که در این دولت ایجاد شده استفاده کرد و ضمن ارائه آمار دست آوردهای یکساله به خیرین و مردم این استان، از ظرفیت های آنان جهت تکمیل پروژه ها بهره برد.

 

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

 فراخوان نوبت اول- شماره 5/93

 

فراخوان نوبت اول- شماره 5/93

اداره كل نوسازي مدارس استان كرمان  در اجراي آيين نامه اجرايي بند ج ماده 12 قانون برگزاري مناقصات  در نظر دارد  جهت اجرای  پروژه  احداث دبستان 6 کلاسه شهید مطهری شهرستان ریگان با متراژ757 متر مربع، پیمانکاران حقوقی متقاضی پایه 5 به بالا وضمن لغو فراخوان 4/93، مدرسه راهنمائی 6 کلاسه راین با 818 متر مربع  پیمانکاران پایه 5 ساجات و 4 به با لا را ارزيابي نمايد. لذا از كليه واجدين شرايط دعوت ميشود از تاريخ چاپ فراخوان نوبت اول به مدت یک هفته  با در دست داشتن تصویر گواهینامه صلاحیت معتبرجهت دريافت اسناد ارزيابي به اداره كل نوسازي مدارس استان كرمان -واقع در بلوار جمهوري اسلامي- نرسيده به چهار راه امام جمعه « امور قراردادها» مراجعه نمايند. ضمنا" آگهي فوق و اسناد ارزيابي در سايت مناقصات kerman / nosazimadars.ir  واحد قراردادها بخش اسناد اشتراکی   و    nosazi.kr.irfo بخش مناقصات و iets.mporg.ir    درج شده است.

 فراخوان نوبت اول- شماره 4/93

 

فراخوان نوبت اول- شماره 4/93

اداره كل نوسازي مدارس استان كرمان  در نظر دارد در اجراي آيين نامه بند ج ماده 12 قانون برگزاري مناقصات  در نظر داردجهت  اجرای پروژه مدرسه راهنمائی 6 کلاسه راین با متراژ 905 مترمربع، پیمانکاران حقوقی صاحب صلاحیت متقاضی (پایه 5  ساجات به بالا و 4 قدیم به بالا)را ارزيابي نمايد. لذا از كليه واجدين شرايط دعوت ميشود از تاريخ چاپ فراخوان نوبت اول به مدت یک هفته  با در دست داشتن تصویر گواهینامه صلاحیت معتبرجهت دريافت اسناد ارزيابي  و مناقصه به اداره كل نوسازي مدارس استان كرمان -واقع در بلوار جمهوري اسلامي- نرسيده به چهار راه امام جمعه « امور قراردادها» مراجعه نمايند. ضمنا" آگهي فوق و اسناد ارزيابي در سايت مناقصات kerman / nosazimadars.ir  واحد قراردادها بخش اسناد اشتراکی   و    nosazi.kr.irfo بخش مناقصات و iets.mporg.ir    درج شده است.

 علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان کرمان:

تبدیل به احسن کردن املاک آموزش وپرورش و ساماندهی نیروهای انسانی در اولویت دیگر برنامه‌های وزارت آموزش وپرورش است

علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان کرمان، اظهار داشت: دنبال این هستیم با قوه قضائیه اجباری بودن آموزش عمومی را پیگیری کنیم.

وی بیان‌داشت: دولت مدافع این مسئله است و تلاش می‌شود، لایحه‌ای تقدیم مجلس کنیم که بحث اجباری کردن آموزش عمومی در آن مطرح شود. وزیر آموزش و پرورش افزود: در هماهنگی انجام شده با وزیر صنعت و معدن کشور، مقرر شد هنرستان‌ها در جوار کارخانه‌ای ایجاد شده و یا هریک از صنایع  به کمک تجهیز هنرستان‌های محدوده خود بروند. فانی گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح است که بخشی از آن تصویب شده و بخشی نیز به زودی به نتیجه می‌رسد. وی عنوان کرد: با معاون اول رئیس جمهور صحبت شده و امید می‌رود مراحل دولتی کار زودتر انجام شود و در مجلس نیز با کمک  کمیسیون آموزش به تصویب برسد. وزیر آموزش و پرورش از جمله نتایج طرح رتبه‌بندی معلمان را ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای آنان دانست و افزود: ممکن است در یک منطقه یک هزار معلم لیسانس داشته باشیم، اما تلاش همه یکی نیست و بر اساس پژوهش‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای آنان به این افراد باید رتبه‌بندی داده شود. فانی خاطرنشان کرد: معتقدیم باید اولویت استخدام در آموزش وپرورش با فرزندان فرهنگیان باشد و اگر این طرح در مجلس تصویب شود، با ارائه کدهای ویژه به فرزندان فرهنگیان امکان تحصیل آنان در دانشگاه فرهنگیان فراهم می‌شود. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه معلم ابتدایی پنج روز در مدرسه تدریس می‌کند، افزایش حقوق این معلمان قابل دفاع است و شاید نیاز باشد احیا حقوق 25 درصدی معلمان ابتدایی که چند سال قبل مطرح بود، دوباره مطرح شود.

 

فانی با اشاره به  تلاش‌های وزارت آموزش و پرورش برای بیمه فرهنگیان، گفت: قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان با شرکت بیمه آتیه سازان امضا شد و نیمی از هزینه‌های آن را آموزش و پرورش پرداخت می‌کند. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هر چند مسئله بیمه فرهنگیان در اعتبارات پیش‌بینی نشده، اما تلاش می‌شود میزان بیمه پرداخت شود. وی با بیان اینکه باید حقوق نیروهای اداری بیش از مدیران مدرسه باشد، افزود: اقداماتی برای افزایش حقوق کارکنان اداری انجام شده ‌است، اما کافی نیست. فانی عنوان کرد: بخشی از تصمیمات باید با همکاری معاونت راهبردی رئیس  جمهور انجام شود که در جلسه هفته آینده پیگیری می‌شود. وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: مطالعات اولیه برای جداسازی اداره کل در جنوب استان کرمان نیاز به هماهنگی‌هایی دارد. وی از راه‌اندازی موزه ریاضی در کشور خبر داد و بیان داشت: قرار است چند موزه ریاضی در استان‌های کشور از جمله کرمان ایجاد شود. فانی با اشاره به جلسه شورای نهضت سواد آموزی کشور افزود: بحث لازم‌التعلیم‌ها در این جلسه مطرح شد که 98.7 درصد دانش‌آموزان لازم‌التعلیم در کلاس درس هستند. وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها کلاس تک دانش‌آموزی داریم، حتی در آذربایجان شرقی کلاس‌های تک دانش‌آموزی و دو دانش‌آموزی وجود دارد. وی تصریح‌کرد:  توجه به مدارس شبانه‌روزی و عشایری به عنوان مصادیق عدالت آموزشی مدنظر هستند و باید تلاش شود مدارس غیر دولتی بر مدارس دولتی اولویت داده شوند. فانی خاطرنشان‌کرد: تبدیل به احسن کردن املاک آموزش وپرورش و ساماندهی نیروهای انسانی در اولویت دیگر برنامه‌های وزارت آموزش وپرورش است

 

 

 

 وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان:

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان:

خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان ،با بیان این مطلب که در حال حاضر شش هزار مدرسه نیمه ساخت با 30 هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که نیازمند حضور خیران برای تکمیل آنها هستیم گفت:خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند.

علی اصغر فانی در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان که با حضور استاندار، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نمایندگان استان در مجلس، مسئولان استان و خیران مدرسه‌ساز در تالار پالیز کرمان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش تنها نهادی است که خروجی آن در اداره آینده کشور سهم بسزایی دارد. وی با تقدیر از خیران مدرسه‌ساز در سراسر کشور به ویژه خیران استان کرمان، افزود: در حال حاضر 12.5 میلیون دانش آموز در حال تحصیل هستند که آِینده ساز کشور بوده و تعلیم و تربیت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: به همین سبب آموزش و پرورش در تمامی ارکان، به ویژه فرهنگ مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.

دکترفانی با اشاره به اهمیت انتقال فرهنگ از گذشتگان به آیندگان، تصریح کرد: جامعه بدون فرهنگ بی هویت است و به همین سبب رهبر معظم انقلاب فرهنگ را ریشه و مبنای اقتصاد عنوان کردند.

وی با تاکید بر نقش مهم خیران مدرسه‌ساز در فرایند تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: خیران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور میانگین روزانه 7.5 کلاس درس را برای تعلیم و تربیت کودکان این سرزمین ساخته‌اند که جای تقدیر دارد.

دکترفانی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو میلیون و 100 هزار دانش آموز در مدارسی که توسط خیران ساخته شده‌اند، تحصیل می‌کنند، گفت: کار خیران مدرسه‌ساز صدقه جاریه است که فواید آن بلندمدت است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیران با هر نیتی که مدرسه ساخته‌اند و با هر نامی که آن را نامگذاری کرده‌اند، باید همان نام بر مدرسه گذارده شود، افزود: چنانچه مدرسه‌ای  که خیران ساخته‌اند تغییر نام پیدا کرده است، باید هر چه سریعتر به نام مورد نظر خیر نامگذاری شود.

وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت کار بسیار سنگینی است که یک وزارتخانه به تنهایی از عهده آن برنمی‌آید، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های این وزارتخانه، توسعه مشارکت دانش آموزان، والدین، معلمان و خیران در آموزش و پرورش است.

دکتر فانی با اشاره به اینکه در استان کرمان خیرانی هستند که علاوه بر ساخت مدرسه، هزینه سنگین اداره آن را نیز تقبل کرده‌اند، گفت: این مهم می‌تواند الگویی برای کشور باشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه 6هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش کشور وجود دارد، تصریح کرد: از این میزان 200 پروژه نیمه تمام متعلق به استان کرمان است که خیران می‌توانند در تکمیل این پروژه‌ها مشارکت کنند.

دکترفانی با بیان اینکه در حال حاضر 30 هزار کلاس درس نیمه تمام و در حال تکمیل در استان کرمان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط همکاری خیران مدرسه‌ساز، این تعداد مدرسه تکمیل شده و برای مهرماه امسال آماده پذیرش دانش‌آموزان منطقه خواهند بود.

 معاون وزیر ورییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان

معاون وزیر ورییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

از مجموع 485 هزار کلاس درس ساخته شده در کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 97 هزار کلاس مربوط به خیران مدرسه ساز، بوده است.

دکتر رئیسی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان، افزود: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، به طور متوسط هر روز در کشور 38 کلاس درس ساخته شده که سهم خیران و مشارکت مردم در 20 درصد این تعداد تجلی یافته است.

وی شمار جمعیت دانش آموزی کشور را 12 میلیون نفر ذکر کرد و گفت: براساس جمعیت دانش آموزی کشور، به ازای هر 120 دانش آموز، یکی از کلاس های درس ساخته شده مربوط به خیران است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حدود شش هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش وجود دارد که یکهزار و 200 پروژه معادل 20 درصد آنها مربوط به خیران و نیکوکاران است.

رییسی تاکید کرد: برای جلب حضور خیران مدرسه ساز در هر زمینه و هر شکلی که علاقه به مشارکت داشته باشند، آماده هستیم.

وی وجود مدارس دو نوبت و مدارس تخریبی در کشور را یک واقعیت خواند و گفت: برای رفع این مشکلات، دست نیاز به سوی خیران و نیکوکاران دراز می کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اضافه کرد: هدف از برگزاری این آیین، تکریم و تجلیل از خیران مدرسه ساز، تعمیق فرهنگ ایثار و انفاق، ایجاد پیوند عمیق تر بین آموزش و پرورش و خیران و ایجاد زمینه ورود خیران و نیکوکاران جدید به این عرصه مقدس است.

وی گفت: در کشور ما افراد متمکن زیادی وجود دارند اما تعداد اندکی در گذشته و حال توفیق حضور در این صحنه را داشته اند و این توفیقی است که خداوند به خیران اعطا کرده است.

 استاندار کرمان،درآیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان

استاندار کرمان،درآیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان گفت:

جهاد اقتصادی و مبارزه با فقر و محرومیت یکی از درسهای بزرگی است که باید از مکتب شهدا آموخت.

ˈعلیرضا رزم حسینیˈ روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: همدلی یکی دیگر از درس های سیره شهداست که با اتکای به آن می توان در زمینه پیشرفت جامعه گام برداشت.

وی یادآور شد: بیش از 30 سال قبل در چنین روزهایی رزمندگان غیور و با ایمان کشور فداکاری و برای آزادی خرمشهر اقدام کردند که یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.

وی با اشاره به اینکه خیران در ادامه دادن راه شهدا، نقش مهمی را بر عهده دارند، عنوان کرد: جا دارد که بر دست تک تک شما خیران بوسه زنم زیرا شما در مسیر توانمندسازی مردم و جامعه گام بر می دارید.

استاندار کرمان، تاکید کرد: حمایت های بی دریغ رهبر معظم انقلاب اسلامی و شخص رییس جمهوری که فردی عقل گرا و مدبر است، سرمایه بزرگی برای کشور به شمار می رود تا در مسیر پیشرفت و تعالی، گام های بلندتری برداریم.

وی گفت: باید با همکاری مسوولان و مردم و با سرمایه گذاری های غیر دولتی، در راستای توسعه استان کرمان اقدام کنیم

 

 دکتر زاهدی در شانزدهمین همایش خیرین مدرسه ساز کرمان

دکتر زاهدی در شانزدهمین همایش خیرین مدرسه ساز کرمان گفت:                                     

نیمی از ساختمان های مدارس استان کرمان نیاز به بازسازی یا نوسازی دارند.

محمدجواد زاهدی" صبح امروز در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار کرد: در کشور مدرسه کپری و کانکسی هنوز هم وجود دارد ضمن اینکه مشکلات زیادی نیز در ساختمان‌های قدیمی و مدارس کهنسال وجود دارد. وی خطاب به خیرین تصریح کرد: وجود شما غنیمت است از این رو بایستی همگی کمک کنیم تا در مدت کوتاهی شاهد هیچ مدرسه کانکسی در استان وکشور نباشیم. رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است به لحاظ ساختار عشایری و کوچ، مدرسه کپری اجتناب ناپذیر باشد اما در جایی که لزومی ندارد با اندیشیدن تمهیداتی باید دانش‌آموزان در جای مناسبی تحصیل کنند. زاهدی بیان کرد: در قانون بودجه سال 93 بند ب، تبصره 13 قانون اجازه می‌دهد جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از مشارکت خیرین استفاده شود.

 

وی تاکید کرد: دولت جهت تکمیل پروژها اقدام کرده است اما به دلیل کمبود بودجه بسیاری از این طرح ها نیمه تمام رها شده است از این رو قانون جتی اجازه می‌دهد که مدرسه خیر ساز به نام و تمایل سازنده نامگذاری شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمک خیرین قطعاً به توانمندسازی همه عرصه‌ها به ویژه آموزش و پرورش می‌انجامد.

 شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان برگزار گردید

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان برگزار گردید

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش، دکتر رئیسی معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس استان و جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز، صنوف و ... برگزار گردید. در این مراسم با شکوه که با استقبال جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز، شرکت ها، صنوف و ... مواجه شد از خیرین محترم که تا کنون اقدامات ارزشمندی در راستای اهداف آموزش و پرورش به انجام رسانیده اند تجلیل گردید و تعهداتی جهت ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام ثبت شد. 

در این مراسم همچنین از برگزیدگان مسابقه پوستر و طراحی، دلنوشته ای برای خیرین توسط مسئولین تقدیر به عمل آمد.

 

 بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستانهای منوجان، قلعه گنج و کهنوج استان کرمان

بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستانهای منوجان، قلعه گنج و کهنوج استان کرمان

دکتر رئیسی، معاون محترم وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به همراه مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و حجه الاسلام امیری، نماینده مردم شریف منوجان، قلعه گنج و کهنوج در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مدیران منطقه ای آموزش و پرورش طی بازدیدی به مناسبت سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان کرمان، از 21 پروژه در حال اجرای شهرستان های منوجان، قلعه گنج و کهنوج بازدید کردند. دکتر رئیسی ضمن بازدید از پروژه های یاد شده و بیان نکات فنی، به بررسی موانع و مشکلات پیش رو در اتمام پروژه ها پرداخت.

 دکتر رئیسی با بیان اینکه بایستی از ظرفیت و توان نیکوکاران خیر در جهت مدرسه سازی استفاده شود اظهار داشت: خوشبختانه مدارس کپری در این شهرستان ها برچیده شده است و امکانات و منابع و تجهزیزات فراوانی در مناطق جنوب استان بکار گرفته شده است.

وی افزود: اولویت سازمان نوسازی مدارس کشور، اختصاص اعتبار لازم جهت اتمام پروژه های بالای 70 درصد در استان است.

 

 

 

 

 


 

 

 برگزاری جلسه مناقصه عمومی کانون فرهنگی جیرفت

برگزاری جلسه مناقصه عمومی کانون فرهنگی جیرفت

پیرو فراخوان شماره 93/2 مورخ 93/2/6 مناقصه عمومی ساخت کانون فرهنگی جیرفت در دفتر مدیرکل محترم با حضور مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، معاونت فنی، معاونت اجرائی و نظارت، ذیحساب محترم، مدیر و ناظر پروژه منطقه جیرفت و جمعی از کارشناسان برگزار گردید. این مناقصه جهت ساخت کانون فرهنگی به متراژ 612 مترمربع و سالن چند منظوره به متراژ 187 مترمربع برگزار گردید که شرکت فولاد سازان جیرفت مأمور ساخت آن شد.

 

 

 برگزاری مراسم افتتاحیه مدرسه خیری شهید اکبر عباسی روستای احمدیه نوق رفسنحان

برگزاری مراسم افتتاحیه مدرسه خیری شهید اکبر عباسی روستای احمدیه نوق رفسنحان

طی مراسی با حضور آقای جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، خیرمحترم، فرماندار رفسنجان، بخشدار نوق وجمعی از معلمان، کارشناسان و ... مدرسه خیری شهید اکبر عباسی روستای احمدیه نوق رفسنجان افتتاح گردید. در این مراسم ضمن تجلیل از پدر شهید اکبر عباسی، خیر محترم و ناظرین اداره کل نوسازی مدارس، آقای جهانگیری بیان داشت با توجه به که مدرسه حاضر در راستای سیاست وزارت آموزش و پرورش در جهت مشارکت مردم در امر مقدس مدرسه سازی است.

آقای عباسی خیر محترم نیز با تشکر و قدردانی از زحمات و حمایت های مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان بیان داشت که موفقیت این پروژه مرهون زحمات و پیگیری های مجدانه آقای مهندس رجائی و همکارانش در اداره کل نوسازی مدارس است و این کار خیر جهت زنده نگه داشتن نام شهید بزرگوار بوده است.

یادآور می شود که مدرسه مذکور دارای 790 متر مربع فضای آموزشی، 231 متر مربع سالن اجتماعات و نمازخانه، 780 متر حصار و 350 متر مربع محوطه سازی می باشد که با مشارکت 2500 میلیون ریالی خیر محترم و 4500 میلیون ریالی از اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در روستای احمدیه نوق رفسنجان ساخته شده است.

 افتتاح مدرسه 3 کلاسه شهید فردوسی باقرآباد نوق رفسنجان

افتتاح مدرسه 3 کلاسه شهید فردوسی باقرآباد نوق رفسنجان

طی مراسمی با حضور آقای جهانگیری مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، فرماندار رفسنجان و جمعی از کارشناسان و مدیران مدرسه 3 کلاسه شهید فردوسی باقرآباد نوق افتتاح گردید. جهانگیری مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن تشکر از مدیرکل و همکاران اداره کل نوسازی مدارس اظهار داشت تجهیز و نوسازی مدارس از اولویت های وزارت آموزش و پرورش است چرا که از همین مدارس است که آینده جمهوری اسلامی ایران بنا می شود.

رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این مراسم بیان داشت: که مدرسه شهید فردوسی باقرآباد نوق رفسنجان با اعتباری بالغ بر 1200 میلیون ریال و 262 متر ساختمان آموزشی، 20 متر سرویس بهداشتی و 12 متر موتورخانه از محل تخریب و بازسازی اجرا گردیده است.

 بازدید مهندس رجائی از پروژه خیری بهرامی شهرک الله آباد

بازدید مهندس رجائی از پروژه خیری بهرامی شهرک الله آباد

روز جمعه، مهندس رجائی قبل از شرکت در نماز جمعه، با جمعی از معاونین و کارشناسان خود از پروژه خیری 9 کلاسه شهرک الله آباد کرمان بازدید نمود. در این بازدید که معاونت فنی، معاونت مشارکت ها، مدیر پروژه و جمعی از کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان وی را همراهی می کردند، مهندس رجائی به بررسی روند اجرای پروژه پرداخت. وی در این بازدید با توجه به ماهیت کارخیری به صورت 100 درصد خطاب به خیر پروژه ابراز داشت: اداره کل نوسازی مدارس استان از تمام امکانات فنی و دانشی خود در جهت تکریم خیرین و پیشبرد پروژه های خیری در جهت حمایت از آنها استفاده خواهد کرد. وی ضمن یادآور شدن اینکه سیاست اداره کل نوسازی مدارس در قبال پروژه های خیری، حمایت تمام وقت است اظهار داشت: برای بازدید از پروژه های خیری و رفع موانع پیش رو در اتمام این نوع پروژه ها نیازمند کار و مدیریت جهادی هستیم و اداره کل نوسازی مدارس در تمام روزهای هفته به صورت تمام وقت در اختیار این نوع پروژه هاست.

یادآور می شود که پروژه مذکور در شهرک الله آباد کرمان توسط خیر محترم آقای بهرامی با زمینی به مساحت بالغ بر 2100 مترمربع و متراژ تقریبی 1400 مترمربع به صورت تمام خیری در حال ساخت است.

 

 مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری بخش اسفندقه شهرستان جیرفت برگزار شد

مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری بخش اسفندقه شهرستان جیرفت برگزار شد

در ادامه مراسم کلنگ زنی 5 پروژه خیری با مشارکت موسسه نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س)، پروژه احداث مدرسه خیری بخش اسفندقه شهرستان جیرفت طی مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار کرمان، موسسه نیکوکاری یاس فاطمه النبی، امام جمعه جیرفت و سایر مسئولان شهرستان برگزار گردید. در این مراسم، ابراهیم جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان طی سخنانی بیان داشت: ایجاد فضاهای آموزشی مناسب با استاندارهای تعیین شده توسط اداره کل نوسازی مدارس باعث افزایش میزان انتقال دانش و  اعتلای آموزش و پرورش استان خواهد شد.

 

 

 در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری بخش صوغان بیان شد: مدرسه سازی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری بخش صوغان بیان شد: مدرسه سازی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

در این مراسم که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، مدیر گروه مالی سازمان گردشگری کشور، فرماندار شهرستان کرمان، مشاور استاندار کرمان در امور سرمایه گذاری و مسئولین شهرستان ارزوئیه برگزار گردید، ابراهیم جهانگیری مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تعلیم و تربیت از ضروری ترین نیازهای مردم است افزود:این مدارس با هدف امر خیر و خداپسندانه در راستای تامین نیاز مردم و فقرزدایی دانش در مناطق محروم احداث خواهند شد.

 

 

وی همچنین تصریح کرد:امروزه خروجی آموزش و پرورش، ورودی جامعه است ومدرسه مکانی است که کلیه ابزار آموزش و پرورش در آن قرار دارد لذا ضرورت فضاهای آموزشی به روز ،شاداب و مجهز بیش از پیش حائز اهمیت است.

 

 با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان: برگزاری مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری شهرستان ارزوئیه

با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان: برگزاری مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری شهرستان ارزوئیه

مراسم کلنگ زنی مدارس خیری روستای محمدآباد و روستای علی آباد صوغان با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، مدرکل آموزش و پرورش استان کرمان، فرماندار کرمان و مدیر گروه مالی سازمان گردشگری کشور در شهرستان ارزوئیه انجام شد.

پروژه دبیرستان روستای محمدآباد با مشارکت موسسه خیریه یاس فاطمةالنبی در قالب طرح کیمیای دانش به منظور تامین فضای آموزشی مناطق محروم کشور و در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه در شهرستان ارزوئیه احداث خواهند گردید.

پیش از این نماینده موسسه خیریه یاس فاطمه النبی (س) با حضور در اداره کل نوسازی مدارس طی جلسه با حضور مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، کارشناسان اداره کل و پیمانکاران، نحوه اجرای پروژه ها را بررسی نمودند.

 

 تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به همکاران توسط مدیرکل

تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به همکاران توسط مدیرکل

مدیرکل نوسازی مدارس با حضور در اتاق های همکاران اداره کل، ضمن تبریک 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع)، روز پدر را به آنها تبریک گفت. در این ملاقات که معاونین اداره کل نیز ایشان را همراهی می کردند از کارمندان نمونه در طرح تکریم ارباب رجوع نیز تقدیر به عمل آمد. رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان در جمع همکاران اداره کل با بیان جایگاه والا حضرت علی (ع) در دین اسلام خصوصا شیعیان اظهار داشت که بایستی در تمامی محورهای زندگی ازجمله کار و خانواده، سیره امام علی (ع) را الگوی خود قرار داده و از این امام همام تاسی بجوییم.

 

 بازدید مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از پروژه های جنوب استان

بازدید مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از پروژه های جنوب استان

مهندس رجائی که در جریان مراسم کلنگ زنی 5 پروژه خیری در مناطق محروم جنوب استان به این مناطق سفر کرده بود، از پروژه های در حال اجرای آن بازدید نمود. در این بازدید که معاونت های فنی، اجرائی و نظارت، مشارکت ها و جمعی از کارشناسان حضور داشتند مهندس رجائی بیان داشت: هدف نوسازی مدارس استان کرمان اتمام پروژه های در حال ساخت با بهترین کیفیت جهت بهره برداری دانش آموزان استان است.

وی در جمع پیمانکاران افزود: نوسازی مدارس در راستای اعتلای آموزش و پرورش استان، با بهره گیری از نیروهای متخصص و فنی خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. رجائی اظهار داشت با رایزنی های به عمل آمده امروز شاهد کلنگ زنی 5 پروژه خیری در مناطق محروم جنوب استان خواهیم بود.

 

 

 برگزاری مراسم عقد قرارداد 6 پروژه خیری استان کرمان

برگزاری مراسم عقد قرارداد 6 پروژه خیری استان کرمان

جلسه بررسی و عقد قرارداد 5 پروژه خیری در استان کرمان توسط بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه نبی (س) و پیمانکاران در محل سالن اجتماعات اداره کل نوسازی مدارس با حضور مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، آقای فرخی نماینده بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه نبی (س) و جمعی یمانکاران برگزار گردید. در این جلسه مهندس رجائی ضمن لزوم جذب حداکثری خیرین در امر مقدس مدرسه سازی، خاطر نشان ساخت: حرکت انجام شده توسط بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه نبی (س) حرکتی بسیار ارزشمند است که در راستای ترویج فرهنگ خیر در امر مدرسه سازی و تعالی تعلیم و تربیت در این استان انجام شده است. وی یاد آور شده که این پروژه ها در مناطق ارزوئیه، کهنوج، اسفندقه، رودبار، قلعه گنج و صوغان است که در تیپ های 7، 9 و 12 کلاسه می باشد.

فرخی، نماینده بنیاد نیکوکاری نیز طی سخنانی، شرحی از فعالیت های انجام شده در بنیاد ارائه نمود و یادآور شد که این اتمام این پروژها نیازمند کار و مدیریت جهادی است که در مدیریت و کارکنان اداره کل نوسازی مدارس نمود پیدا کرده است. وی همچنین یادآور شد که هدف بنیاد تاسیس 10 مدرسه در سطح استان می باشد که به حمدالله در آینده ای نزدیک الباقی پروژه ها نیز کلنگ زنی خواهد شد.

 

 بازدید مهندس رجائی و معاونین اداره کل از پروژه های شهرستان رفسنجان

بازدید مهندس رجائی و معاونین اداره کل  از پروژه های شهرستان رفسنجان

در ادامه بازدید مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان، از پروژه های دبیرستان شاهد و خیری آقای موسوی و دکتر ایرانی بازدید به عمل آمد. پروژه های خیری که در رفسنجان و کبوتر خان در حال اجراست دارای 818 متر زیربنا می باشد که به صورت مشارکتی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و خیرین محترم آقایان موسوی و دکتر ایرانی در حال اجرا است.

مهندس رجائی در این بازدید ابراز داشت که امیدواریم با اتمام این پروژه ها در سال جاری مشکلات آموزش و پرورش منطقه رفسنجان مرتفع گردد.

 

 مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجاندیدار مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان

 مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجاندیدار مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان

مراسم کلنگ زنی پروژه خیری مرحوم کرمی در عباس آباد حاجی شهرستان رفسنجان با حضور مهندس رجائی، مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، آقای ملانوری فرماندار شهرستان رفسنجان، اعضای شورای شهر، بخشدار و امام جمعه عباس آباد حاجی برگزار شد. در این مراسم مهندس رجائی با تشکر از بانیان این قدام خیر بر لزوم تکریم از خیرین تاکید نمود و بیان داشت خیرین با این عمل خود باقیات و صالحاتی برای خود به ارمغان خواهند برد. رجائی در این مراسم افزود: انشاء الله در هفته آینده 5 پروژه خیری به صورت همزمان در استان کرمان کلنگ زنی خواهند شد. 

  مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجاندیدار مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان

دیدار مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان دیدار مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان

دیدارمهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با فرماندار رفسنجان

مهندس رجائی در بازدید دوره ای خود از شهرستان رفسنجان، صبح امروز با حضور در دفتر فرماندار رفسنجان با وی دیدار کرد. رجائی با عنوان اینکه 7 پروژه ملی در شهرستان رفسنجان توسط اداره کل نوسازی مدارس در حال اجراست بیان داشت برای اتمام این پروژه ها به کمک اعتباری کمیته برنامه ریزی شهرستان نیاز است که انشاء الله با توجه به تعامل سازنده بین اداره کل و فرماندار محترم این امر تسریع پیدا خواهد کرد.

رجائی افزود: پروژه های خیری در شهرستان نیز فعال است و هدف اداره کل نوسازی مدارس استفاده از ظرفیت های خیرین محترم در امر مشارکت هر چه بیشتر در امر مقدس مدرسه سازی است.

 

 

  دیدار آقای حطیم سرپرست شعب بانک ملت استان کرمان و هیئت همراه با مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

دیدار آقای حطیم سرپرست شعب بانک ملت استان کرمان و هیئت همراه با مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

آقای حطیم سرپرست شعب بانک ملت استان کرمان طی ملاقات با مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در محل دفتر مدیرکل، ضمن تبریک اعیاد گذشته و گرامیداشت هفته معلم به بیان چارچوب های همکاری فی مابین بانک ملت و اداره کل نوسازی مدارس پرداخت.
وی با ابراز خرسندی از روابط و همکاری ایجاد شده فی مابین بانک ملت و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان عنوان کرد که خدمات زیادی از طریق بانک برای تضامین مختلف بانکی جهت پیمانکاران در اجرای مناقصات ارائه می گردد و شرح کاملی از خدمات قابل ارائه عنوان نمود.
مهندس رجائی نیز با تبیین جایگاه اداره کل نوسازی مدارس در بین دستگاه های فنی استان از همکاری های بانک ملت در زمینه تضامین بانکی پیمانکاران و خدمان آن بانک به اداره کل نوسازی مداس استان کرمان و کارمندان این اداره کل تشکر و قدردانی نمود.
وی ضمن تشریح نحوه برگزاری مناقصات و اجرای تضامین توسط پیمانکاران در مناقصات خواستار همکاری نزدیک تر شعب بانک با اداره کل نوسازی مدارس شد.

 

 فراخوان مناقصه نوبت اول شماره 3/93

فراخوان مناقصه نوبت اول شماره 3/93

اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در نظر دارد در اجرای آیین نامه بند ج ماده 12 قانون برگزاری مناقصات، جهت اجرای پروژه اتباع بیگانه ناحیه 1 کرمان با متراژ 1325 متر مربع، پیمانکاران حقوقی صاحب صلاحیت متقاضی را ارزیابی نماید. لذا از کلیه واجدین شرایط دعوت می شود از تاریخ چاپ فراخوان نوبت اول به مدت یک هفته با در دست داشتن تصویر گواهینامه صلاحیت معتبر جهت دریافت اسناد ارزیابی و مناقصه به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان واحد امور قرار دادها مراجعه نمایند.

 سخنان مهندس رجائی مدیر کل اداره نوسازی مدارس کرمان در مورد شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان

مهندس رجائی: رویکرد جشنواره شانزدهم خیرین مدرسه ساز، تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی توسط خیرین است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در جمع عوامل اجرایی برگزاری جشنواره شانزدهم خیرین مدرسه ساز استان کرمان گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی، رویکرد جشنواره امسال ایجاد فضایی است که خیرین محترم بتوانند پروژه های نیمه تمام دولتی را تکمیل و به اسم دلخواه خود نام گذاری کنند.

مهندس رجائی با بیان اینکه خیرین برگزیدگانی هستند که سعادتمندان دنیا و آخرتند و انسان هایی که با از خود گذشتگی مأمنی می سازند سرشار از اخلاص که عمل خیرشان پایدار است، افزود: پروژه هایی که خیرین می توانند در تکمیل آن مشارکت کنند دارای پیشرفت فیزیکی کمتر از 70 درصد هستند و خیرین با انتخاب و تکمیل آن می توانند در این امر مقدس مشارکت کنند.

وی افزود: ایجاد شناسنامه ای با ذکر مشخصات فنی و پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه ها جهت انتخاب خیرین محترم از جمله اقداماتی است که در جشنواره امسال لحاظ شده است.

 بازدید معاونت محترم برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور از پروژه مجتمع آموزشی 22 بهمن استان کرمان

بازديد معاونت  محترم برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور از پروژه مجتمع آموزشي 22 بهمن استان کرمان

 

 

  به گزارش روابط عمومي اداره کل نوسازي مدارس استان کرمان ، معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور دکترمحمد باقر نوبخت صبح امروز با بازديد از پروژه آموزشي 22 بهمن استان کرمان اظهار کرد :با توجه به عمليات اجرائي پروژه  و فعاليت هاي انجام شده در زمينه ساخت اين پروژه دولت اين آمادگي را دارد که با برنامه ريزي و اتخاذ راهکار مناسب عمليات اجرايي اين پروژه را تکميل و آماده بهره برداري گرداند. در اين بازديد استاندار محترم کرمان ، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي ، مقامات محلي ، مدير کل آموزش و پرورش و مديرکل نوسازي مدارس استان کرمان نيز حضور داشتند.

لازم به ذکر است که پروژه مجتمع آموزشي 22 بهمن در زميني به مساحت حدود 20000 متر مربع و زيربناي18000 مترمربع در حال ساخت است.

 

 فراخوان نوت اول -شماره 93/2

اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در نظر دارد اجرای پروژه 612 متر مربعی کانون فرهنگی جیرفت را جهت اجرا به مناقصه بگذارد لذا از کلیه واجدین شرایط دعوت می شود از تاریخ چاپ آگهی به مدت یک هفته با در دست داشتن گواهینامه صلاحیت معتبر جهت دریافت اسناد ارزیابی به اداره کل نوسازی مدارس به آدرس کرمان بلوار جمهوری اسلامی نرسیده به چهار راه امام جمعه اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان واحد امور قراردادها مراجعه نمایند.

 گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان کرمان

 

گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان کرمان

 

در این جلسه که با حضور جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش و مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و با دستور کار ارائه گزارش مجامع شهرستان ها، هماهنگی و برنامه ریزی جهت برگزاری مطلوب جشنواره خیرین مدرسه ساز استان برگزار گردید مشکلات و موانع خیرین در راه مقدس مدرسه سازی بررسی و راهکارهای مناسب از جهانگیری، مدیرکل آموزش و پرورش و مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ارائه شد. تلاش بر ادامه و پیگیری امر مقدس مدرسه سازی همگام با کار تشکیلاتی، جذب خیرین توانمند داخل و خارج از استانی، برگزاری هرچه با شکوه تر جشنواره خیرین مدرسه ساز و ارائه راهکار برای مشارکت هرچه بهتر مردم در امر مقدس مدرسه سازی از جمله محورهای مورد تاکید از سوی مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان کرمان بود. همچنین در این جلسه آقای نوری به عنوان مدیرعامل مجمع خیرین استان کرمان انتخاب گردید.

 

 

 جلسه مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان با حضور همکاران نوسازی مدارس

جلسه مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان با حضور همکاران نوسازی مدارس

درتاریخ06/12/92جلسه ای باحضورمسئول ستادبانوان خیرمدرسه ساز خانم مهندس مهدیه نکوئی وبانوان شاغل در نوسازی مدارس استان کرمان برگزار شد. دراین جلسه خانم مهندس نکوئی مسئول بانوان خیرمدرسه ساز ضمن تاکید براهمیت مدرسه سازی درمورد دلایل شتاب درکارخیراحادیثی را نقل کردند ونیزعواملی که موجب ازدست رفتن فرصت درکارخیر میشود را بیان نمودند ازجمله :فقر، پیری، رخدادهای ناگوار و مرگ. ایشان موانع شتاب در کار خیر را نتیجه عواملی مانند کمال طلبی وسواس گونه،عدم اعتماد به نفس،نگرش منفی به کارو عدم احساس مسئولیت دانستند. در پایان تعدادی از همکاران نوسازی مدارس کرمان به صورت داوطلبانه اعلام کردند که حاضرند ماهیانه مبلغی ازحقوق خودرا در راه مدرسه سازی صرف نمایند.

 

 

 

 

 
 

 عکس روز

 وضعیت آب و هوا

 سایت ریاست جمهوری
 سایت مقام معظم رهبری

 کاربران آنلاین